Lapis Lazuri - Kamień wzmocnienia intelektu

person Opublikowane przez: Lidia Gulgowska On:
Lapis Lazuri - Kamień wzmocnienia intelektu

Lapis Lazuri - Kamień wzmocnienia intelektu

Lapis lazuli, ten tajemniczy i urzekający kamień, jest niczym fragment gwiaździstego firmamentu, ukryty w głębi ziemi. Jego nazwa, pochodząca od łacińskiego "lapis" (kamień) oraz arabskiego i perskiego "azul" i "lazhward" (niebieski), nawiązuje do jego głębokiej, niebieskiej barwy.

Lapis lazuli to skała metamorficzna, powstała w wyniku przeobrażeń utworów węglanowych (wapieni i dolomitów) pod wpływem intruzji granitów, syenitów lub pegmatytów. Jej głównym składnikiem jest lazuryt, minerał z gromady krzemianów, zaliczany do grupy skaleniowców. Obok lazurytu (25–40%) w skale występują minerały takie jak augit, kalcyt, diopsyd, piryt, hornblenda i mika.

Lapis lazuli występuje głównie w marmurach i skarnach, a niekiedy bywa spotykany w formie otoczaków w osadach aluwialnych, przeważnie w żwirach i piaskach. Jest to kamień o barwie niebieskiej, granatowej, fioletowej, z jasnoniebieską rysą i tłustym połyskiem. Rzadko tworzy kryształy, najczęściej występuje w skupieniach drobnoziarnistych i masywnych, także w postaci pojedynczych ziaren.

Lapis lazuli był stosowany jako materiał ozdobny już w okresie prehistorycznym. Ceniony w starożytnym Sumerze, później w Akadzie, Babilonii i Asyrii, wykorzystywany do ozdoby przedmiotów kultu, biżuterii, instrumentów muzycznych. Używany w Egipcie za czasów faraonów, np. w grobowcu Tutanchamona. Sproszkowany lapis był lubiany przez Egipcjanki jako kosmetyczny cień do powiek.

Lapis lazuli, będąc kamieniem o intensywnej niebieskiej barwie, jest symbolem duchowości i mądrości. Jego głęboka barwa i połysk przyciągają uwagę i inspirują, czyniąc go jednym z najbardziej pożądanych kamieni na świecie.

Magiczna Moc Lapis Lazuli

Lapis Lazuli jest ceniony za swoją zdolność do wzmacniania intelektu i intuicji. Uważa się, że pomaga w otwieraniu umysłu na nowe idee, wspiera w poszukiwaniu prawdy i w duchowym rozwoju. Jest to idealny kamień dla osób poszukujących wiedzy i głębszego zrozumienia świata.

Ponadto, lapis lazuli jest uważany za kamień, który wspomaga komunikację i wyrażanie własnych przekonań. Jego właściwości sprzyjające klarowności myślenia i mówienia są szczególnie cenne w sytuacjach wymagających pewności siebie i elokwencji.

Lapis Lazuli w Astrologii: Idealny dla Strzelca i Wodnika

W astrologii lapis lazuli jest szczególnie związany ze znakami Strzelca i Wodnika. Strzelec, znak ognisty rządzony przez Jowisza, jest symbolem poszukiwania wiedzy, przygody i rozszerzania horyzontów. Lapis lazuli, ze swoimi właściwościami wspomagającymi poszukiwanie prawdy i duchowy rozwój, idealnie współgra z filozoficznym i odkrywczym duchem Strzelca.

Wodnik, znak powietrzny rządzony przez Urana, jest symbolem innowacji, oryginalności i humanitaryzmu. Lapis lazuli, wspierając ich naturalną skłonność do myślenia poza schematami i dążenia do głębszego zrozumienia ludzkości, może pomóc Wodnikom w rozwijaniu ich wizjonerskich idei.

Podsumowanie

Lapis Lazuli, z jego majestatycznym błękitem i złotymi iskrami, jest kamieniem, który oferuje więcej niż tylko estetyczne piękno. Jego moc w przynoszeniu mądrości, intuicji i pewności siebie sprawia, że jest to idealny wybór dla osób poszukujących duchowego rozwoju i wyrażania swoich przekonań. Dla Strzelca i Wodnika, lapis lazuli może być nie tylko piękną ozdobą, ale także narzędziem wspierającym ich naturalne predyspozycje do poszukiwania wiedzy i innowacyjności.

Pamiętajmy, że kamienie szlachetne, takie jak lapis lazuli, to nie tylko elementy biżuterii. Są one również nośnikami głębszych znaczeń i mogą służyć jako wsparcie na naszej duchowej i intelektualnej drodze. Niezależnie od tego, czy wierzysz w ich moc, czy cenisz je za ich naturalne piękno, lapis lazuli z pewnością doda Twojemu życiu głębi i mądrości.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień